O společnosti

Firma AXEC, s.r.o. pracuje v oboru projekce a výstavby počítačových sítí od svého založení v březnu roku 1995. Od počátku pracuje s cílem nabídnout komplexní služby v oblasti komunikačních technologií od základu v podobě strukturované kabeláže až po dodávky a konfigurace aktivních komponent počítačových a telekomunikačních sítí. Ve výstavbě velkých komunikačních systémů spolupracuje s dalšími firmami, které působí jednak jako autorizovaná školicí střediska, tak i jako distributoři špičkových informačních technických nebo programových technologií. Vzhledem k potřebě úzké návaznosti na telekomunikační zařízení spolupracuje firma AXEC, s.r.o. s řadou firem, která tato zařízení vyrábějí a dodávají. Od začátku své existence instalovala firma AXEC, s.r.o. v České republice řadu sítí.

Sortiment nabízeného zboží

Hlavní současnou náplní činnosti firmy jsou konzultace, design a implementace VoIP systémů postavených na Linuxovém řešení Asterisk. Kromě toho provádíme projekce a montáž počítačových sítí po celém území ČR. Dalšími oblastmi jsou projekce a dodávka internetových řešení na klíč, dodávka a montáž záložních zdrojů napájení a ochran proti přepětí, dále pak zařízení pro přenos různých signálů (video, audio, regulace) přes vedení s optickými vlákny.
Společnost si za dobu své existence vybudovala pevné a dlouhodobé obchodní styky s předními výrobci komponent strukturovaných kabeláží (firmami Molex Premise Networks, Nexans, Allied Telesyn, 3Com, APC, ...), serverů (HP) a síťových operačních systémů (Microsoft, Novell, Linux). Od svého založení je firma AXEC, s.r.o. držitelem osvědčení Novell Networking Partner. Vzhledem k prudkému boomu VoIP technologií jsme pro zajištění podpory našich zákazníků uzavřeli i partnerství s firmou Digium, producentem Asterisku.
Zboží je až na zvláštní případy nakupováno na sklad firmy a představuje zároveň základní zásobní sklad náhradních dílů pro záruční i pozáruční servis. Hodnota skladu se v současné době pohybuje okolo 3 mil. korun, což představuje dostatečnou zásobu komponent, používaných pro jednotlivé dodávky.
Uvedený způsob obchodu a montáže dává záruku uskutečnění větších dodávek včetně případného krátkodobého financování, vždy ve sjednané kvalitě dle předložených a zákazníkem odsouhlasených vzorků, které firma poskytuje svým zákazníkům k otestování.

Záruky

Kvalita nabízeného sortimentu umožňuje poskytovat záruky na funkci a výrobní vady u aktivních prvků po dobu minimálně 2 let, u strukturované kabeláže doživotní záruku na instalované komponenty Molex Premise Networks a 25letou záruku na celý systém. Tyto záruky jsou podpořeny certifikací, kterou poskytuje přímo výrobce kabelážních komponent - firma Molex Premise Networks. Veškerý nabízený kabelážní sortiment je certifikován pro použití v české telekomunikační síti Českým telekomunikačním úřadem pod číslem ČTÚ 1996 N - T 629.

Předání zboží až po úspěšné instalaci u uživatele

Zásadou společnosti je předávat zakoupenou techniku na místě určeném zákazníkem, po úspěšné instalaci a bezvadném předvedení funkce. Cena realizace zakázky v sobě obsahuje vždy i základní zaškolení obsluhy na místě u konečného uživatele. Po úspěšné instalaci je vystaven předávací protokol, který je dokladem o předání systémů a jehož datum podpisu je zároveň i počátkem záruční lhůty. Veškeré instalace kabeláží mají v předávacím protokolu všechny měřicí protokoly všech přípojných míst kabeláže.

Servis

Servis je prováděn na místě u zákazníka a to výměnným způsobem. Servis je zaručen do maximálně 24 hodin v pracovní dny po celé ČR.

test

test

Aktuality

Změna sídla

22.12.2010

Přestěhovali jsme se do nových prostor v Brně-Králově poli. Přijďte se k nám podívat nebo si nové prostory můžete prohlédnout ve virtuální prohlídce

více »

IP Telephony Workshop 2008

22.12.2010

Dne 25. 11. 2008 jsme se prezentovali na IP Telephony Workshopu v Praze s novým produktem, který komplexně řeší IP hlasovou komunikaci včetně callcentra.

více »